Laat ik nog even snel vertellen hoe de nacht verlopen is. Ik ging, lach niet met de airco op 27 en sokken (van die sexloze slobbersokken) mijn bed in. Dit kwam omdat ik voor ik naar bed ging, ging douchen en die was ijskoud en zo ook de tegels. En aangezien ik een tijdje had zitten typen had ik dooie voeten. Maar de gedachte aan ongedierte maakte dat ik niet chill sliep en wakker werd omdat ik doorlig oren heb. Of weet ik hoe je het noemt als je een knetterhard kussen hebt dat je kraakbeen er zeer van doet. En de hond bleef maar blaffen en de koelkast sloeg elke vijf minuten aan. Tegen 06.00 uur viel ik in slaap.
Brigitte Rimann
37 chapters
16 Apr 2020
July 23, 2018
|
La Gi,
Laat ik nog even snel vertellen hoe de nacht verlopen is. Ik ging, lach niet met de airco op 27 en sokken (van die sexloze slobbersokken) mijn bed in. Dit kwam omdat ik voor ik naar bed ging, ging douchen en die was ijskoud en zo ook de tegels. En aangezien ik een tijdje had zitten typen had ik dooie voeten. Maar de gedachte aan ongedierte maakte dat ik niet chill sliep en wakker werd omdat ik doorlig oren heb. Of weet ik hoe je het noemt als je een knetterhard kussen hebt dat je kraakbeen er zeer van doet. En de hond bleef maar blaffen en de koelkast sloeg elke vijf minuten aan. Tegen 06.00 uur viel ik in slaap.
Maar.... om 08.30 hadden we eerst een afspraak bij de school. Korte briefing. Ik moet me om 17.00 uur melden en krijg de rest per mail. Ik was uitgegaan van lessen overdag en meer dan 3 uur. Maar ik laat het wel op me af komen. Daarna kregen we ontbijt. Ze (ik weet haar naam nog steeds niet) moet wat anders maken omdat ik niet van vis houd. Dat wat ik zie liggen, lijkt helemaal niet op vis. Het is gebakken en lijkt meer op tofu. Ik probeer het en vind het prima. Allemaal speciaal voor ons gemaakt dus super lief maar ik ziet er ongemakkelijk bij. Om twee redenen, wij zijn de enige twee die eten en ten tweede staan er kinderstoeltjes van plastic waar ik wel in pas maar dan hangen m'n heupen in die zijgaten. Zit dus van geen kanten.
Ik overleg even met Estelle wat we dan de rest van de dag gaan doen?! Het leuke is dat ik nog geen enkele toerist gezien heb en mensen regelmatig lachen en zwaaien. Maar ook dat niemand Engels spreekt en er nergens een vertaling staat. Ik weet dat er een
mini fiets in het hostel staat en vraag Huong, spreek uit Hng, of we ergens een fiets kunnen huren. Zij overlegt maar zegt dat er niets is. Dan zie ik een verroeste fiets staat en vraag of we die niet kunnen lenen. Die is van de concierge en dat mag alleen heeft ie zachte banden. Estelle is lekker slank dus het lijkt me zinvol dat zij op deze fiets stapt als we de banden gefixt krijgen.
Komen we bij de hostel. Staat een veel te vrolijke Vietnamees die Engels spreekt omdat hij in Amerika woont. Wie we zijn, wat we doen en dat hij altijd voor ons wil vertalen. Ik vraag hem meteen of hij kan vragen of ik die fiets mag en of ze ook een pomp heeft. In het echt duurt dit hele tafereel 20 minuten. Dus 25 minuten later zitten we op de fiets en steken we over zoals alle Vietnamezen het doen, gas op de plank en vooral voor je blijven kijken. OK, mijn knieën komen boven het stuur uit maar het is meteen leuk! Ineens fietsen we op een markt, langs stalletjes met eten en de plastic zeiltjes die tegen de regen beschermen hangen zo laag dat ik met mijn kop op het
stuur hang wat voor hilariteit zorgt.
We fietsen door en denken bij het strand uit te komen. Maar nee, het stinkt hier zo erg dat mijn maag omdraait. Dooie maar vooral rottende vis. Een vissershaven, ze zwaaien naar ons en ik zie een vrouw met haar voeten roeien. Een bijzonder gezicht, allemaal zo puur (een positief woord voor vies, rommel, stank). Of we mee willen varen. We roepen ja maar we zien al gauw dat er van alles in dat bootje gemikt wordt en dat wij vervolgens ook een uur in de wind zullen stinken. Dus fietsen we verder. Ik heb het idee dat hier vissaus, van gefermenteerde vis, wordt gemaakt want ik zie een vrachtwagen allemaal zakjes kleine vis uitladen. De foto's laat ik achterwege want je wordt er onpasselijk van. En het kan zijn dat ik het mis heb en dat dit wordt verwerkt tot hondenvoer of iets dergelijks.
We vonden dat we al best een avontuur beleefd hadden. Ondertussen een Christelijke kerk bezocht en zien daarna een tempel met twee vrolijke jongens die 'hello' roepen. Wij rijden er naartoe en we mogen meelopen 'come come'. Een indrukwekkend gebouw. Voor we het weten loopt moeder mee en gaan overal de lampen aan en lopen we door het hele gebouw, ook de plek waar de doden geëerd worden. En ze willen wel selfies maken en dat we terugkomen. De moeder vraagt of we blijven eten, zo lief.
Wij haastten ons naar het huis van meneer Lang waar we de lunch krijgen. Ik heb geen trek maar ook geen keuze want het is goed bedoeld. Lunch, deze keer rijst met soep en ei. Ik zou toch bijna
denken dat ik hier slanker word! Ik drink alleen water, ja jullie lezen dit goed, eet soep of een variant van soep, rijst en bananen.
We lopen terug naar het hostel in de hoop op mail zodat we de les kunnen voorbereiden. In mijn bunker hoor ik dat het stortregent en onweert dus blijf maar waar ik zit. Ik heb een lesbrief gekregen over vervoer en daarna moet ik met leerlingen gaan praten over Holland. Ik bereid een kleine powerpoint voor.
Om 17.30 begint de les. Ik ben wat vroeg. Er komt een kleine babbelkous op me af die keurig vraagt hoe ik heet en hoe oud ik ben. Zij is zeven en ik ben heel oud. Dat klopt. En waarom ik grijs haar heb? Nou, omdat ik oud ben. Nee hoor want haar moeder heeft een kam en dan wordt haar haar zwart. Ik moet ook zwart haar hebben. Iedereen heeft namelijk zwart haar. Ik leg uit dat ik vroeger blond haar had. Ja maar waarom niet zwart? Ik zeg dat ik het mijn moeder zal vragen. O ja, en ik ben groot en eigenlijk een beetje 'big' en hiermee bedoelde ze niet mijn lengte. Ik geef haar gelijk. Haha, de docente die er naast zat voelde zich dood ongemakkelijk maar ik heb me rot gelachen. Er is namelijk ook positief nieuws, ik heb net zulke ogen als Elsa (dat is een Disney figuurtje) maar die heeft wel een blauwe jurk en geen rode nagels. O ja, Elsa heeft ook blond haar. Dus heb ik haar maar meteen verteld dat Elsa later grijs wordt. Ik kon het toch niet laten;)
Ik moet het alleen doen en heb twee A4'tjes met wat woorden. Dus improviseren maar. Het zijn nog kleintjes en ik zie ze kijken
naar mij. Ik heb werkelijk geen idee hoe er hier wordt lesgegeven maar ik merk dat ze de woordjes kennen en kunnen uitspreken maar bij veel geen idee wat het precies is. Dus ze kunnen prima zeggen I go to Paris by airplane. Maar ze hebben geen idee wie of wat Paris nu precies is. En ook niet wie de Easterbunny is en wat marshmellow chicks zijn. (gekleurde marshmellow kuikens). Kortom ik doe een konijn na en maak het geluid van een kip. En zoek plaatjes op google. Zo komen we iets verder. De les ging over transport en over Pasen. En waarom je dan woorden als marshmellow chicks leert....
Daarna komen er oudere leerlingen die gelezen hebben over Nederland. Ze hebben wat vragen over het weer, het eten etc. etc. Of ze ook andere vragen mogen stellen. Ja hoor, vraag maar raak. Gegiechel, over drugs, prostitutie en of meisjes in Nederland tampons gebruiken. Maar ze zijn ook verbaasd dat wij zo'n laag criminaliteitscijfer hebben. Ik geef aan dat wij veel regels hebben. Met als voorbeeld in het verkeer en je ID laten zien als je drank koopt. Dat vinden ze ook raar inderdaad. Dat je een bekeuring kunt krijgen als je geen verlichting op je fiets hebt. Ik loop de powerpoint langs en ze hangen aan mijn lippen. Vooral dat wij brood eten met hagelslag! Het uur zit er bijna op en ik loop naar de receptie om te vragen welke groep ik nu krijg. Dezelfde leerlingen. OMG, ik moet nog een uur vullen. Dus alles uit de kast getrokken. Ook omdat ze geen pen en papier mee hadden. Nog wat energizers gedaan en woordspelletjes (ik ga op reis en neem mee...) en zo werd het toch nog 20.40 uur.
Ik kan je vertellen dat ik bekaf ben. Komt ook omdat je je zo moet focussen als er gesproken wordt. Niet alles is even duidelijk.
1.
Ik ga op reis en neem niet mee...
2.
Ireland, no Vietnam!
3.
Van Dubai naar Ho Chi Minh
4.
I don't Pho!
5.
Waarom ik mijn haar niet verf?
6.
Vis, loempia's en cock
7.
Coco beach
8.
Ik zie ik zie wat jij niet ziet.... een slang
9.
Banh mi toch maar nie
10.
Me, myself and I(nsectspray)
11.
Maxima zonder licht
12.
Ik kom er in om
13.
Oma zonder tanden, Bri zonder bra
14.
Il dolce far niente
15.
Mini mieren moordplan
16.
Koffie, koe en crackers
17.
Bri blikt terug
18.
Ik word op het bed gesmeten
19.
Regen, regen en nog eens regen
20.
Privé vaart over de Saigon river
21.
Aan de gang in Da Nang
22.
Gesloopt en gekraakt
23.
Twee keer genaaid
24.
Alles wat rond loopt gaat de pan in
25.
Koeien uitlaatdag
26.
Heerlijk Hoi An!
27.
Logeren bij Ingo
28.
Getoeter op de scooter
29.
Weinig spannends
30.
Scooteren onder de sterrenhemel
31.
House speaking and mouse
32.
Paradise found
33.
Beyond expectation!
34.
Hoe bedoel je anders...
35.
Grab and go
36.
Laatste dag
37.
Home sweet home
Create your own travel blog in one step
Share with friends and family to follow your journey
Easy set up, no technical knowledge needed and unlimited storage!