Studeren in IJsland

Op 20 oktober kreeg ik bezoek. Het is herfstvakantie in Nederland en dat betekent dat mijn vader en moeder vrij zijn. Ook Jasper heeft zelf besloten een weekje herfstvakantie te nemen, om naar IJsland te kunnen komen. Ik heb een auto gehuurd in Reykjavík, en ben ze gaan ophalen op het vliegveld. Helaas was het regenachtig weer. We hebben een omweg genomen over de Reykjanes Peninsula, zodat ze gelijk al wat meer zagen van het land dan alleen de platte saaie

marijn.boverhof

25 chapters

Papa, Mama en Jasper op bezoek!

October 20, 2019

|

South Iceland

Op 20 oktober kreeg ik bezoek. Het is herfstvakantie in Nederland en dat betekent dat mijn vader en moeder vrij zijn. Ook Jasper heeft zelf besloten een weekje herfstvakantie te nemen, om naar IJsland te kunnen komen. Ik heb een auto gehuurd in Reykjavík, en ben ze gaan ophalen op het vliegveld. Helaas was het regenachtig weer. We hebben een omweg genomen over de Reykjanes Peninsula, zodat ze gelijk al wat meer zagen van het land dan alleen de platte saaie

snelweg tussen Keflavik en Reykjavik.
Omdat het zulk slecht weer was, was het niet echt de moeite om de auto uit te gaan en allerlei dingen te gaan bekijken. We zijn er bij Seltún, een geothermisch gebied, nog wel even uit geweest om te kijken, maar meer niet. Na het nodige commentaar op mijn rijstijl, een eerste stuk gravelweg en heel veel regendruppels, kwamen we aan in Reykjavík. Ik heb mijn kamer laten zien en paps, mams en Jasper hebben ingecheckt in het guesthouse. Hun kamer zit in hetzelfde gebouw als mijn kamer, maar met een andere voordeur. We zijn uit eten geweest bij Roadhouse en na nog even bij te hebben gekletst in de kamer van paps, mams en Jasper, zijn we gaan slapen.
De volgende dag zijn papa, mama en Jasper zelf op stap gegaan om de Golden Circle te zien. Ik had een les over Geology waar ik graag heen wilde en ben niet mee geweest naar de Golden Circle. Ik heb inmiddels ook al zoveel gezien van IJsland en vind de Golden Circle niet echt leuk, veel te toeristisch, dus het was prima dat ik niet mee ging. ’s Avonds aten we lekkere Hollandse pot: aardappels, sperziebonen en gehaktballen! Heerlijk om weer Nederlandse gehaktkruiden te hebben… dat kennen ze hier in IJsland niet.
Dinsdag en woensdag zijn we naar het zuiden geweest. We zijn dinsdags gestopt bij Gjaín, Seljalandsfoss en Gljufrabui, Skogafoss, Kvernufoss en Solheimajökull. We zijn in Vík nog even gestopt bij de Icewear winkel en hebben daar ook gegeten, waarna we door zijn gereden naar Kirkjubaejurklaustur. Ik reed het laatste stuk, in het donker en met behoorlijk wat ijs op de weg. Zo zie je maar: de winter is echt al in aantocht. We overnachtten in Kirkjubaejurklaustur. Overal waar we heen gingen was het koud en winderig. Gelukkig hadden we ons goed gekleed voor het weer.
De volgende dag zijn we verder doorgereden via Svartifoss naar Fjallsárlón en Jokulsárlón/Diamond Beach. Er waren flink grotere blokken ijs in Jokulsárlón dan de vorige keren dat ik er was. Hoewel ik al een paar keer eerder op deze plek geweest ben, is het er toch elke keer weer anders en blijft het daardoor toch leuk. Op de terugweg zijn we nog gestopt bij Vík om nu Reynisfjara Beach ook bij daglicht te kunnen zien, waarna we terug naar Reykjavík zijn gegaan.
Hoewel we bijna alle stops hetzelfde deden als bij de South trip die ik in de zomer heb gedaan, was het toch een totaal andere reis. De kleuren waren zo anders: watervallen langs de weg waren deels of volledig bevroren, in plaats van in mijn t-shirtje liep ik nu met winterjas, trui, shirt, handschoenen en muts rond.
Na terugkomst in Reykjavík hebben we ons bedje opgezocht. De volgende ochtend moesten we weer heel vroeg op, omdat de terugvlucht ’s morgens vroeg was. Om iets over vijf ’s morgens werd ik opgepikt om mee te rijden naar het vliegveld, waar papa, mama en Jasper weer vertrokken. Ik heb de auto teruggereden naar Reykjavík en me klaargemaakt voor school, waarna ik de auto weer heb teruggebracht naar het autoverhuur bedrijf. Het bezoek van mijn ouders zat er al weer op!
Hoewel ik voor mijn gevoel pas net weg was en thuis nog niet echt miste, waren het een paar gezellige dagen. Leuk dat papa, mama en Jasper nu weten waar ik woon, hoe ‘mijn’ stad er uit ziet en waar ik naar school ga. Ook heb ik ze een deel van het land kunnen laten zien en hebben ze het erg naar hun zin gehad. Op naar weer een paar dagen druk aan de studie, waarna ik weer nieuwe bezoekers ga krijgen!

Contact:
download from App storedownload from Google play

© 2024 Travel Diaries. All rights reserved.