Ierland

Toen we vanochtend uit het raam keken, zagen we eindelijk weer een blauwe lucht. We hebben vanmorgen eerst genoten van een heerlijk Iers ontbijt en zijn daarna gaan rijden.

Vandaag is de enige dag dat we een flinke rit voor de boeg hadden. Tussen Carrigisland en de volgende stop was namelijk vooral industrie, en daarom was het 2,5 uur rijden. Ter vergelijking: normaal rijden we 40 minuten max, en gemiddeld 20 minuten. Dit was dus een behoorlijke lange rit, maar gelukkig wel grotendeels over een snelweg.

kellylara10

23 chapters

16 Apr 2020

Na regen komt zonneschijn

May 22, 2018

|

Carrigisland-Lahinch

Toen we vanochtend uit het raam keken, zagen we eindelijk weer een blauwe lucht. We hebben vanmorgen eerst genoten van een heerlijk Iers ontbijt en zijn daarna gaan rijden.

Vandaag is de enige dag dat we een flinke rit voor de boeg hadden. Tussen Carrigisland en de volgende stop was namelijk vooral industrie, en daarom was het 2,5 uur rijden. Ter vergelijking: normaal rijden we 40 minuten max, en gemiddeld 20 minuten. Dit was dus een behoorlijke lange rit, maar gelukkig wel grotendeels over een snelweg.


Onze eerste stop was in Carrigaholt bij de Dolphinwatch. Je raadt het al, geen dolfijn te zien. Jammer genoeg kun je deze hier meestal alleen zien op zee. De boot vertrok pas om half 2 en dat was voor ons echt te laat om de rest van de dag te kunnen doen.

Dus zijn we doorgereden naar de Loop Head Lighthouse. Letterlijk het uiteinde van het uitsteeksel waar we nu zitten. Hier staat een vuurtoren (nee joh) en kun je een wandeling maken over de kliffen. Hier hadden we echt fantastisch uitzicht en door het mooie weer hebben we hier heerlijk 1,5 uur over de kliffen gelopen. De zee was best ruig, wat onwijs veel mooie uitspattingen tegen de kliffen met zich mee bracht. Soms lijkt het net alsof er bommen ontploffen of dat er een flinke storm onder je bezig is. De zee is maar iets bijzonders, en dat dit allemaal de natuur is, is hier soms heel moeilijk te bevatten (het is zo mooi). Deze kliffen komen zeker weten op nummer 2 in het rijtje mooiste kliffen tot nu toen(op nummer 1 staat nog steeds Mizen Head, de kliffen waar we zoveel zeehondjes zagen).

Na deze mooie klifwandeling zijn we doorgereden naar de Bridges of Ross’. Wederom kliffen, maar dit keer met een door de natuur gecreëerde brug over het water. De rotspartijen die hier zijn ontstaan zijn onwijs gaaf en bijzonder en ook hier was de zee erg ruig, wat wederom mooie momenten opleverden. We hebben hier ongeveer drie kwartier gelopen en zijn toen doorgereden.


De volgende stop was het stadje Kilkee, een mooi kustplaatsje met een lang strand. Omdat het zulk mooi weer was, zeiden we ‘s ochtends al tegen elkaar dat we ergens een ijsje zouden halen als we dat ergens tegenkwamen. En wat een mazzel: in dit stadje was een ijssalon. We namen allebei een bakje met 2 bollen (letterlijk BOLLEN) en 7 euro later liepen we naar buiten met ons ijs. Ik ben nog niet helemaal bijgekomen van deze prijs... ;p

Na het ijsje zijn we een wandeling gaan maken over de kliffen rechts van het strand. Wederom prachtige uitzichten en echt weer heel mooi om te zien wat de natuur is en heeft gedaan met dit land.
Onderweg kwamen we een labrador tegen die vanaf een huis naar ons toe kwam lopen. Deze bleef ons vervolgens volgen (echt super eng, want hij liep telkens op het randje van de kliffen). Halverwege kwamen we een bord tegen dat honden niet waren toegestaan en dat je een boete kon krijgen van meer dan 1000 euro. De hond liep nog steeds gezellig met ons mee en we wilden de boete niet riskeren (‘that isn’t my dog’ zou vast niet werken), dus zijn we maar teruggelopen.
We hebben gelukkig wel het mooiste deel kunnen zien, dus we hebben niks gemist.

Hierna zijn we via Cleadagh (een supermooi uitzichtpunt over de zee en door de zon was het nog mooier) doorgereden naar Lahinch waar we vanavond zouden

slapen. In dit kustplaatsje zijn superveel surfers en jongeren, wat het stadje echt levendig maakt. Heel anders dan de andere stadjes waar we tot nu toe hebben geslapen.

We hebben gegeten bij het strand in een tent genaamd Randaddy’s. De eigenaar heeft de halve wereld al gezien en haalt overal inspiratie voor nieuwe gerechten. We hebben heerlijk gegeten (inclusief houten bakje voor de rijst) en Niels heeft hier zelfs Canadees bier gedronken (Made in Engeland.....)

We hebben vandaag via airbnb een bed and breakfast geboekt, waar we eerst geen personeel aantroffen. Na 10 minuten kwam er eindelijk iemand die ons een kamer gaf. De kamer is opzich best aardig, maar echt onwijs vies. Er lagen zelfs broodkorsten in de wc.... (het leken eerst op afgehakte duimen, wat dan wel weer grappig was).

Contact:
download from App storedownload from Google play

© 2024 Travel Diaries. All rights reserved.