Azië

Singapore & Maleisië - Melaka - Khota Besu - Perhentian Island (Kecil) - Langkawi - Penang - Kuala Lumpur

Singapore
6 juni komen we aan in Singapore! Dit is het kleinste land van Zuidoost-Azië. We zien en voelen direct dat het welvaartsniveau in Singapore ontzettend hoog is. Voor de eerste nacht hebben we een hotel geboekt. Bij aankomst merken we dat dit een beetje een shabby buurtje is, maar we zijn moe en gaan lekker naar ons bed, dus veel hebben we daar niet van gemerkt. De volgende dag bezoeken we 'Haji Lane', een smal hippieachtig straatje met veel leuke shops en bars. Na een lekker ontbijtje besluiten we naar 'Marine Bay' te lopen voor een mooi uitzicht over de skyline Singapore. Het is bijzonder om te zien hoe deze stad, de imposante gebouwen, weet te combineren met groen. Het is de eerste stad tijdens onze reis, waar ons dat echt opvalt. Daarentegen is het ook wel de meest luxe stad die we zijn tegenkomen. Vanuit Marine Bay lopen we door naar de 'Sky Garden'. Opnieuw zijn we onder de indruk van alles wat we zien. Het zijn

dolfmirjam

12 chapters

16 Apr 2020

Singapore & Maleisië - Melaka - Perhentian Island (Kecil) - Langkawi - Penang - Kuala Lumpur

June 29, 2017

Singapore & Maleisië - Melaka - Khota Besu - Perhentian Island (Kecil) - Langkawi - Penang - Kuala Lumpur

Singapore
6 juni komen we aan in Singapore! Dit is het kleinste land van Zuidoost-Azië. We zien en voelen direct dat het welvaartsniveau in Singapore ontzettend hoog is. Voor de eerste nacht hebben we een hotel geboekt. Bij aankomst merken we dat dit een beetje een shabby buurtje is, maar we zijn moe en gaan lekker naar ons bed, dus veel hebben we daar niet van gemerkt. De volgende dag bezoeken we 'Haji Lane', een smal hippieachtig straatje met veel leuke shops en bars. Na een lekker ontbijtje besluiten we naar 'Marine Bay' te lopen voor een mooi uitzicht over de skyline Singapore. Het is bijzonder om te zien hoe deze stad, de imposante gebouwen, weet te combineren met groen. Het is de eerste stad tijdens onze reis, waar ons dat echt opvalt. Daarentegen is het ook wel de meest luxe stad die we zijn tegenkomen. Vanuit Marine Bay lopen we door naar de 'Sky Garden'. Opnieuw zijn we onder de indruk van alles wat we zien. Het zijn

enorm hoge 'Avatarachtige' (nep)bomen die zonne-energie opwekken. Heel gaaf en bijzonder om doorheen te lopen. Later die middag zijn we weer even terug bij Haji Lane en drinken we lekker wat Corona's op een terrasje. Om 18.00 uur hebben we met Sam (Dolf z'n neef uit Australië) en zijn vriendin Leonie afgesproken. Zij wonen al langere tijd voor werk in Singapore. Elkaar hier zien is natuurlijk bijzonder en super leuk! Na ons geslenter door Singapore, zijn we behoorlijk bezweet en nemen we, voordat we met z'n allen gaan eten, eerst even een douche bij hun thuis. Daarna pakken we samen met Leonie een uber naar 'Chinatown', waar Sam ons al zit op te wachten in een hawker center, met een paar lekkere biertjes! We hebben een heerlijke avond met elkaar. Zij weten precies wat lekker is om te eten en kennen de leuke plekjes. Na het eten zitten we tussen heel oud /dronken Singapore, delen we onze verhalen en lachen veel. Later die avond pakken we opnieuw een uber en maken ze voor ons bedje klaar in de woonkamer. Die nacht vertrekken Sam en Leonie naar Bali, dus ons bezoekje was kort maar krachtig. We hebben ontzettend genoten en zijn ze ontzettend dankbaar voor de tijd met elkaar en onze tijd in hun huisje. Dolf heeft nog even lekker kunnen BJJ'en voordat we naar Maleisië vertrekken.

Maleisië - Melaka
10 juni vertrekken we met de bus naar Maleka. Bij aankomst eten we weer lekker local in een hawker

center. De volgende dag lopen we rond door het loeihete Melaka. Nederlanders hadden lange tijd (rond 1600) Melaka in handen. Dit is nog duidelijk zichtbaar. Je ziet veel architectonische overblijfselen van de Nederlandse tijd, waaronder het 'Stadhuys'. Ook zijn er nog afstammelingen te vinden van Nederlandse immigranten. Ook zien we een replica van een VOC schip.
Op 12 juni pakken we de uber naar Kuala Lumpur (uber is ontzettend goedkoop hier). We maken een korte tussenstop in Kuala Lumpur. We slapen daar één nachtje in de wijk: 'Little India'. Ontzettend leuk om weer even ondergedompeld te worden in de Indiase cultuur.

Khota Besu
13 juni vliegen we van Kuala Lumpur naar Khota Bharu. Vanaf daar pakken we een taxi (er was geen uber) naar Khota Besu, het startpunt voor de Perhentian Islands. We slapen één nacht in Khota Besu, bij een prima guesthouse. De volgende dag brengt de eigenaresse ons zelfs naar de ferry. We willen de eerste boot van 8.00 uur pakken, maar daar aangekomen, hebben we tot 9.00 uur in het bootje zitten wachten tot hij vol was.

Perhentian Island (Kecil)
14 juni: na 45 minuten op de speedboot, komen we aan op Perhentian Island Kecil. Mooiii!!! Het water is zo helder en het zand zo wit. We lopen met onze backpacks over het strand, op zoek naar een slaapplek. Halverwege ploffen we eerst even

ergens neer om wat te drinken. Ook daar kijken we even naar de slaapplek, maar we willen toch liever nog even verder kijken. We vragen aan de eigenaar of we onze backpacks even achter mogen laten. Dit mag en dat scheelt ons een behoorlijke last op de schouders. Uiteindelijk komen we aan bij een super chill soort van hostel-resort met een goede sfeer. We halen onze backpacks op en maken ons direct klaar voor een heerlijk stranddagje. Echt heerlijk hier, alleen hebben we gedurende onze tijd op het eiland, zowel op long beach als coral bay, helaas niet echt een lekker eetplekje gevonden. De volgende dag hebben we een snorkeltour gedaan. De beste ever! We zien een schildpad (waarbij ik nog even boos ben geworden op een stel Chinezen, die het normaal vonden om naar de schildpad te gaan

gillen en spartelen toen hij even boven kwam voor lucht). Gillen/lawaai maken, is overigens sowieso iets wat Chinezen de hele dag en nacht door doen. Geloof me, "Chinezentoeristen" wil je niet om je heen hebben. Genoeg over Chinezen, wat hebben we nog meer gezien? Rifhaaien, mega veel tropische visjes, waaronder Nemo en z'n family. Echt geweldig!

Maleisië verrast ons op veel gebieden. Het is ontzettend multicultureel, waardoor je elke dag wel iets anders kunt eten. Ook de mensen zijn ontzettend aardig! We hadden totaal geen verwachting, maar zelfs terwijl de Ramadan volop gaande was, hebben we ontzettend genoten van al het lekkere eten en de lieve mensen.

Langkawi
17 juni vliegen we, op aanraden van Sam en Leonie, naar Langkawi. Bij aankomst pakken we, hoe kan het ook anders, een uber. We hebben een geweldige taxichauffer die de hele rit lekker aan het kletsen is. Hij geeft aan lange dagen te maken, maar ontzettend gelukkig te zijn. Hij knipt tijdens het rijden z'n lampje aan en laat ons zijn vrolijke gezicht zien en geeft ons een glimlach van oor tot oor. "Zie je, ik ben altijd blij en ik heb nooit stress".
De eerste nacht slapen we bij een sfeerloos, viezig guesthouse. Die avond besluiten we direct wat rond te lopen, om te kijken naar een slaapplek voor de volgende dag. Gelukkig vinden we iets veel beters 'Cenang Cottige', waar we de volgende ochtend naartoe zijn gegaan. Tijdens ons verblijf op Langkawi, huren we een scooter om de omgeving te verkennen. Het is Ramadan, waardoor overdag helaas aardig wat dicht is. Het eiland zelf is ook vol in aanbouw (resorts), dus wat betreft de omgeving zijn we iets wat teleurgesteld. De stranden daarentegen zijn wel mooi, maar door de Ramadan is het toeristische strand 'Cenang', toch het strand dat we het meest bezocht hebben. Dit omdat gedurende de dag, daar het meeste open was en we dus lekker biertjes konden drinken.

Penang
21 juni pakken we de bijna 3 uur durende ferry naar Penang. We slapen in de hoofdstad 'Georgetown'. We eten heerlijke Indiaas eten in de wijk 'Little India' en slenteren door de straatjes met ontzettend veel streetart. Geweldig mooi! Veel meer dan dit heeft Penang wat ons betreft niet te bieden, dus na 2 nachten zijn we dan ook wel klaar voor Kuala Lumpur.

Kuala Lumpur
We pakken de bus (ruim 5 uur rijden) naar Kuala Lumpur. We worden afgezet op een centraal punt, vanwaar we een uber pakken naar ons hotel. We slapen in een prima hotel, maar helaas is de locatie een beetje afgelegen (gelukkig is er uber ;)). We hebben nog getwijfeld over de 'Cameron Highlands'. Tijdens ons verblijf begon net de vakantie in Maleisie en een bezoekje wordt dan zelfs afgeraden i.v.m. de drukte. Deze drukte is al duidelijk zichtbaar op de weg, dus eigenlijk werd de keuze voor ons gemaakt. Geen Cameron Highlands. Onderweg zien we ontzettend veel palmolieplantages. Voor m'n oplettende facebookvrienden, is dit iets waar ik een afschuwelijke hekel aan heb. Ik zal jullie mijn activistische praat besparen in dit verhaal, maar tijdens een gesprekje met een chauffeur, werd me duidelijk dat de overheersende gedachten in Maleisië zelf is: "Kijk, alles is groen en groen is jungle".

In Kuala Lumpur is het toch wel heel duidelijk voelbaar dat het einde in zicht is. We genieten nog volop van onze vrijheid. Dolf pakt regelmatig een lesje BJJ, ik shop me een ongeluk tijdens de SALE in de veel te grote shoppingmalls, we genieten van het zwembad op het dak van ons 5 sterrenhotel en drinken op onze laatste avond een grote fles Champagne, waarbij we proosten op deze ongelofelijke reis en alles wat het leven nog gaat geven!

Het was GEWELDIG!

Contact:
download from App storedownload from Google play

© 2025 Travel Diaries. All rights reserved.