Het plan voor de dag was; vroeg uit de veren om naar de Yuyuan Garden te gaan. Voordat het er echt druk zou worden. We hebben heerlijk geslapen tot half tien en toen rustig een ontbijtje gehad in het hotel.
We pakken de metro (lijn 1) naar People's Square. Daar pakken we onze nieuwe ontdekking sinds Parijs. Het klinkt zo slecht maar is toch wel lekker praktisch; de Hop on Hop Off Bus. Ze hebben
January 19, 2017
|
Shanghai
Het plan voor de dag was; vroeg uit de veren om naar de Yuyuan Garden te gaan. Voordat het er echt druk zou worden. We hebben heerlijk geslapen tot half tien en toen rustig een ontbijtje gehad in het hotel.
We pakken de metro (lijn 1) naar People's Square. Daar pakken we onze nieuwe ontdekking sinds Parijs. Het klinkt zo slecht maar is toch wel lekker praktisch; de Hop on Hop Off Bus. Ze hebben
3 lijnen, rood, blauw en groen. We besluiten om eerst rood te nemen en dan uit te stappen bij Yuyuan Garden. Daar is het weer heerlijk toeristisch (met Chinese toeristen).Allemaal winkeltjes met kleding, kammen en allerlei soorten snacks. Met name dumplings zijn populair.
Na de Yuyan Bazaar pakken we de bus naar de French Concession en dan specifiek naar Xintiandi. Een gerenoveerd arbeidersbuurt met veel upscale winkels en restaurantjes. Heel erg gericht op expats en niet echt waar wij naar uitkeken.
Met veel kunstprojecten van veel gekleurde gekke beelden van dieren. Om even op adem te komen nemen we een halve liter ice tea. Na een korte regenbui stappen we in de bus op de groene lijn om de rest van French Concession te ontdekken. Een prachtige buurt, met heel veel grote bomen langs de weg. Verder vooral veel file rijden.
Het werd tijd voor de blauwe lijn, richting Pudong. Het Wallstreet van China, met de Oriental Pearl Tower en de Jinmao Tower. In deze laatste gaan we naar de observation deck en hebben prachtig uitzicht op Shanghai. De zon gaat onder en de neon lichten gaan aan. Een prachtig uitzicht.
We besluiten nog een drankje te doen bij Cloud 9 van het Hyatt op de 87e verdieping. Na het drankje gaan we eten bij Southern Beauty, we moeten er even naar zoeken, maar we hebben het gevonden in de Superbrand Mall (en dus niet de ICT-Mall :-)). We pakken de metro terug en dit keer wel met de juiste exit. Toch blijft het stuk van de metro naar het hotel vies lang. Vooral na zo een lange dag.
1.
China in een notendop
2.
Day 2 Yuan Bazaar, French Concession en Pudong
3.
Day 3 Tianzifang en Cooking Class
4.
Day 4 Suzhou; Pingjang Lu en de sesambol
5.
Day 6 Xi'an; Shaanxi History Museum, City Wall, South Gate, the Muslim Quarter en Zhubashi Street
6.
Day 7 Terracota Army, The Big Goose Pagoda en de nachttrein naar Beijing
7.
Day 8 Beijing; Plein van de Hemelse Vrede, de Verboden stad, Jingshan Park, Hutong en Ghost Street
8.
Day 9 The Great Wall, Tea Ceremony, the Summer Palace en Silk Street
9.
Day 10 Tiantan Park, Dumplings en Jort's last day
Create your own travel blog in one step
Share with friends and family to follow your journey
Easy set up, no technical knowledge needed and unlimited storage!