Op 14 augustus vertrokken Ilse en ik voor een week naar Sint Maarten. We kregen vaak de vraag waarom we naar Sint Maarten gingen, daar is de toch de orkaan geweest, is daar nog wel iets van over dan? Ilse heeft 4 jaar geleden een half jaar op Sint Maarten gewoond. Twee jaar geleden, voor orkaan Irma, is ze daar weer geweest en wilde graag terug om te kijken hoe het er nu uit ziet en om gewoon weer even terug te zijn op het heerlijke eiland. Ik hou natuurlijk erg van vakantie en bood meteen aan om met haar mee te gaan. Ik was immers ook wel nieuwsgierig naar hoe het eiland er aan toe was.
We vlogen dinsdagochtend vroeg. Ilse had me al een beetje voorbereid op een klein vliegtuig, maar toen ik hem zag dacht ik 'ohneeee daar ga ik niet in zitten...' Maarja een andere keus had ik natuurlijk niet. We hadden een kleine tussenstop op Curaçao
jessica.daamen
4 chapters
16 Apr 2020
Op 14 augustus vertrokken Ilse en ik voor een week naar Sint Maarten. We kregen vaak de vraag waarom we naar Sint Maarten gingen, daar is de toch de orkaan geweest, is daar nog wel iets van over dan? Ilse heeft 4 jaar geleden een half jaar op Sint Maarten gewoond. Twee jaar geleden, voor orkaan Irma, is ze daar weer geweest en wilde graag terug om te kijken hoe het er nu uit ziet en om gewoon weer even terug te zijn op het heerlijke eiland. Ik hou natuurlijk erg van vakantie en bood meteen aan om met haar mee te gaan. Ik was immers ook wel nieuwsgierig naar hoe het eiland er aan toe was.
We vlogen dinsdagochtend vroeg. Ilse had me al een beetje voorbereid op een klein vliegtuig, maar toen ik hem zag dacht ik 'ohneeee daar ga ik niet in zitten...' Maarja een andere keus had ik natuurlijk niet. We hadden een kleine tussenstop op Curaçao
waarna we doorvlogen. De landingsbaan op Sint Maarten was vrij klein en ik vroeg me alleen maar af hoe we daar op gingen landen. Gelukkig viel het allemaal wel mee.
Op Sint Maarten aangekomen konden we niet meteen ons appartement in waardoor we eerst lekker hebben geluncht bij de strandtent Karakter. Onderweg kwamen we veel afgebroken huizen tegen, auto's die totaal verwoest waren en boten die op de kant lagen. Ik vind het erg indrukwekkend om te zien dat een orkaan dat allemaal aan kan richten, het moet zo heftig geweest zijn... Rond 15:00uur mochten we naar ons appartement. Dit zat direct aan het strand en had een heerlijk buitenzitje. We hebben meteen een duik genomen in de mega blauwe zee.
Woensdag hebben we een eilandtour gemaakt met onze huurauto. Sint Maarten is een super mooi eiland met veel bergen. Die vond ik met mijn hoogtevrees af en toe wat eng, omdat je niet zag waar je heen reed. Het leek soms of de weg voor je ineens stijl naar beneden ging. We zijn eerst naar Philipsburg gereden waar we even hebben gewinkeld. Allebei een zonnebril en een ijskoffie rijker reden we door naar de Franse kant van het eiland. Bij Oriënt Bay zijn we langs de weg gestopt bij een restaurantje ergens hoog op een heuvel met mooi uitzicht, hier hebben we heerlijk zitten lunchen. Hierna hebben we onze route vervolgd waarna we weer bij ons appartement kwamen.
Op donderdagochtend hebben we de Pic Paradis beklommen. Dit is wel even iets anders dan de hooiberg waar je gewoon een trap hebt... Aan het begin van onze wandeltocht hoorde we wat geritsel en zagen we ineens een heleboel apen aankomen, dit was zo gaaf! Sommige vonden ons eng maar andere gingen voor de camera poseren. Het uitzicht vanaf het eerste uitkijkpunt was super mooi! Helaas konden we niet de hele route doen omdat het bovenste deel van de berg niet meer begaanbaar was door de orkaan. 'S avonds hebben we overheerlijke sushi gegeten.
We zouden op vrijdag mee gaan met een boottocht, lekker snorkelen en de hele dag op zee. Helaas toen we om 09:00uur aankwamen werd er verteld dat er problemen waren met de boot waardoor de tocht niet door kon gaan... We zouden nog horen of het een andere dag zou kunnen. We moesten de planning in ons hoofd even aanpassen en zijn toen doorgereden naar Margiot aan de Franse kant waar we nog even wat leuke dingetjes hebben geshopt. Na het shoppen moesten we natuurlijk even uitrusten op een strandbedje bij Karakter. Toen we daar lagen zagen we het vliegtuig van de KLM aankomen. Helaas waren we te laat om dit te filmen maar hebben hem wel gefilmd toen hij weer weg ging. In de avond hebben we wat drankjes gedaan en zijn we op stap geweest.
Zaterdag was een wat zware dag, dit kwam door de drankjes van vrijdagavond. We hebben rustig aan gedaan en zijn pas wat later naar het strand gegaan waar we de zonsondergang hebben bekeken.
Op zondag waren we vroeg wakker en zijn we de hele dag bij Karakter op het strand van Simpsonbay gaan liggen. Hier kwam een dj en kon je goed relaxen. En wat een geluk had ik, vandaag kwam weer een toestel van de KLM aan. Dit keer wisten we het op tijd. We hebben een strandwandeling gemaakt naar het strand waar de vliegtuigen echt letterlijk over je heen vliegen. En ja hoor daar kwam die, wat een groot toestel en wat was het super gaaf om hier onder te staan!!
Tussendoor hebben we een mailtje gekregen dat de boottocht op maandag zou plaatsvinden en dit kwam ons goed uit, precies een dag voordat we weer weg zouden gaan. Maandagochtend gingen we naar de boot waar we in totaal met 8 mensen op zaten. Ook tijdens de boottocht veel schepen gezien die half onder water lagen, totaal verwoest waren. De eerste stop met de boottocht was bij Creole rock waar we gingen snorkelen. De onderwaterwereld hier was erg mooi. Ilse kwam opeens naar mij toe gezwommen en tikte me aan, ze zag in de verte iets bewegen. Toen we wat dichter bij kwamen zagen we een mega grote rog: de adelaarsrog! Na deze stop gingen we door naar Tintamarre. Dit is een eilandje voor de
kust van Sint maarten. Hier zaten voor de orkaan heel veel schildpadden. Na de orkaan zijn het er helaas niet meer zo veel en is het moeilijk om ze te zien, wij hebben er helaas geen een gezien... Daarna gingen we naar een ander eilandje genaamd Pinel. Hier kan je ook naar toe met een pondje en een dagje verblijven. Er zitten twee restaurantjes, voor een restaurantje staat een grote kooi in het water waar kreeften in zitten. Een vrouw kwam er vier uithalen, die lagen daarna vers bereid bij iemand op het bord. Op dit eiland zitten heel veel leguanen waar we natuurlijk ook wat mooie foto's van hebben gemaakt. Na deze eilandjes te hebben gezien zijn we doorgevaren naar de franse kant waar we lunch hebben gekregen. Eenmaal weer op de boot doorvaren naar een ander super mooi stukje van het eiland, mega blauwe zee, mega groot huis. Alleen jammer dat dit huis van Trump was... Had graag met hem willen ruilen.
Dinsdag was het helaas alweer tijd om terug te gaan naar Aruba. We hebben eerst nog een heerlijk broodje ontbeten bij Top Carrot. Daarna de koffers ingepakt en weer bij Karakter gaan zitten. We vlogen pas rond 5 uur dus konden ook nog lekker lunchen. Het vliegveld op kan je niet echt meer een vliegveld noemen. We zaten daar in een soort mierenhoop, zo veel mensen om ons heen. Het is nu enkel een grote tent waar wat stoelen staan en je gelukkig nog wel wat eten en drinken kan halen want het was daar vrij warm zonder airco. Dag Sint maarten tot de volgende keer!
Ook op de terugweg hadden we een tussenstop op Curaçao, dit keer alleen wat langer. Een tussenstop van 3 uur zou het zijn. Toen we aankwamen bij het poortje van de transfer vertelde de meneer aan ons dat onze vlucht allang weg was, die was om kwart over 6 al vertrokken. Ik raakte een beetje in paniek, dacht o god wat nu... Er werd verteld dat we een nachtje op Curaçao zouden blijven, we kregen een hotel en de ochtend erna vlogen we terug naar Aruba. Toen de paniek wat gezakt was zag ik de lol er wel van in, een avondje langer vakantie en we zien Curaçao meteen. We hebben in Willemstad bij een leuk tentje wat gegeten en de vakantie goed afgesloten. Op woensdagochtend vlogen we terug naar Aruba.
Create your own travel blog in one step
Share with friends and family to follow your journey
Easy set up, no technical knowledge needed and unlimited storage!