West Canada

Adres:
Kruising Beaver Street - Banff Avenue
Banff
-> VRBO

Aantal nachten: 3

Reistijd: 3u
-> Revelstoke - Banff

Weer: zon met wolken - regen

Activiteiten:
20/05
Een koude nacht, niet zo goed geslapen.. Maar we reden toch door met als eindbestemming Banff. Eerst een heel stuk gereden om dan halt te houden in Yoho National park bij Emerald Lake. Een wilde rivier en mooi meer tussen hoge bergen. De moeite. En we hadden geluk met het weer. Zon en wolken.

Dan hebben we een park pas gekocht om overal binnen te mogen. Nu konden we gerust door rijden naar Lake Louise door een uniek landschap. Geen ruwe bergen zoals in Oostenrijk maar bergen rondom een vallei vol met bomen.

callewaert.kim

15 chapters

16 Apr 2020

Banff

Cabin unit Banff

Adres:
Kruising Beaver Street - Banff Avenue
Banff
-> VRBO

Aantal nachten: 3

Reistijd: 3u
-> Revelstoke - Banff

Weer: zon met wolken - regen

Activiteiten:
20/05
Een koude nacht, niet zo goed geslapen.. Maar we reden toch door met als eindbestemming Banff. Eerst een heel stuk gereden om dan halt te houden in Yoho National park bij Emerald Lake. Een wilde rivier en mooi meer tussen hoge bergen. De moeite. En we hadden geluk met het weer. Zon en wolken.

Dan hebben we een park pas gekocht om overal binnen te mogen. Nu konden we gerust door rijden naar Lake Louise door een uniek landschap. Geen ruwe bergen zoals in Oostenrijk maar bergen rondom een vallei vol met bomen.

Lake Louise was heel toeristisch maar met appelblauwzeegroen water tussen de bergen zeker een stop waard. Omdat de toegang tot Moraine Lake pas dinsdag open gaat na de winter, hadden we dan besloten om nog 2 extra meren te bezoeken vlakbij Lake Louise, Mirror Lake en Lake Agnes. Enkel 3,7km, goed te doen dachten we. Op een uurtje ofzo.. Maar nee het was 3,7km klimmen naar boven.. Dus het heeft iets langer geduurd. Het eerste meer was klein maar idyllisch. Het tweede lag vrij hoog al en was deels nog bevroren. En dat wou ik graag zien zo een meer. Wederom prachtige natuur, om stil van te worden.

Ondertussen was het toch al 17u en zijn we via Bow Park Valley Road naar Banff gereden. Een weg parallel aan de High Way met veel kans om wildlife te spotten. En spijtig genoeg hebben we geen beren gezien maar wel 2 vossen, herten en een arend. Wel grappig dat we allebei vol spanning zaten omdat we niet wisten wat we gingen zien na elke bocht :). En we mochten toch maar 60km/u rijden dus tijd genoeg om te spotten.

Vanavond zijn we aangekomen in onze hut voor 3 nachten. Klein maar gezellig en we hebben een douche en zelfs een bad, luxe in de bergen :). Koken daar zijn we te moe voor dus gaan we lekker chic eten in het centrum, op wandelafstand.

21/05
Wandeling naar Bow River Fall in Banff. We zijn vertrokken vanuit onze hut die heel centraal gelegen is. Geen super grote waterval maar wel mooi zo in het stad. Vlakbij bevindt zich het Fairmont hotel. Een heel chic hotel blijkbaar.

Daarna een serieuze wandeling naar de Hoodoos (kalken rotsformaties die lijken op peetjes, gevormd doorheen de jaren) gedaan via de rivier, het bos en enkele vlaktes. Echt mooi. Wel wat toeristen maar het was dan ook verlengd weekend voor de Canadezen met Victoria day. Onderweg van vlakbij drie herten gezien tijdens het wandelen. Plots stonden ze daar en kwamen ze drinken in de rivier. Echt leuk. Voor de rest prachtige uitzichten en mooie natuur. Een hoogtepunt ook voor ons beide. In het totaal toch 10km gewandeld op en neer bij een heerlijk zonnetje. Alleen hadden we ons gekleed op regenweer.. Dus iets te warm, maar beter zo natuurlijk.

Middags zijn we dan naar de Vermillion lakes gereden. 3 meren met veel moeras aan de rand van de stad. Een ander soort landschap, indrukwekkend. Hier hebben we enkel langs gereden en regelmatig gestopt om de natuur te bewonderen.
Daarna nog een wandeling "Marsh loop trail", door het moeras. Een deel was aangelegd als een houten pad waar je overal informatie kreeg over de vogels en vissen enz.. Een ander deel was via een grindweg. Hier kwamen we nauwelijks iemand tegen.

Avondeten in the old spaghetti factory, goedkoop en eetbaar. Geen topkwaliteit.
Nu ben ikzelf echt heel moe van de eerste gevulde, interessante week. Morgen voorspellen ze regen dus kunnen we uitslapen.

22/05
Lang lang geslapen vandaag want heel heel veel regen.... Deed deugd. Een badje met twee in ons reuze bad, brunchen en dan toch maar naar buiten :).

Shoppen in Banff. Ik vond het heel gezellig en zeker de moeite. Bruno uiteindelijk ook denk ik, want hij heeft toch 2 t-shirts gekocht ;). Het was wel heel druk door het verlengde weekend maar dat was best gezellig. Een levende stad. Een koffietje hier en daar om wat op te warmen en te genieten.

En en en onze eerste grote aankoop samen, een fototoestel :D. Allebei dolgelukkig. We waren een fotowinkel tegen gekomen en de prijs was heel interessant. Maar bij een koffietje toch even over nagedacht, het kost immers genoeg. Maar dan toch beslist om het te kopen. Spannend...

Savonds nog op wildlife jacht.. Niet veel gezien, alleen paar "Elks". Oei oei gewenning treedt op.. ;)..

Morgen vroeg vertrekken richting Jasper. Eerst nog wat spelen met het toestel :D. Altijd leuk zoiets nieuw dat we ook meteen kunnen gebruiken de komende twee weken.

Contact:
download from App storedownload from Google play

© 2025 Travel Diaries. All rights reserved.